sobota, 9 kwietnia 2016

Dookoła książek i nie tylko - prasówka tydzień 14


Na wiosenny, choć niezbyt pogodny weekend przygotowałam pakiet ciekawostek z sieci:
  • Bookriot zebrał blogi, których autorzy gotują potrawy z książek. Głodni?
  • W The Guardian przeczytacie obszerny tekst o PJ Harvey i jej ciekawych projektach z ostatnich lat: podróżach, wierszach, instalacji artystycznej i długo wyczekiwanej płycie. 
  • Znowu o Szekspirze? Tak, znowu! W końcu to jego rok. Tym razem mam dla Was informacje o testamencie Will'a, zdjęcia, także w podczerwieni i dokładną analizę, czego możemy się na jego podstawie dowiedzieć.
  • Urodzony w Iraku artysta Wafaa Bilaal właśnie kończy swój projekt-instalację 168:01 w Art Gallery of Windsor w Ontario w Kanadzie. Dzięki wsparciu odwiedzających i darczyńców z całego świata puste białe tomy są zastępowane przez książki, które po zakończeniu wystawy zostaną wysłane do Bagdadu. Stolica Iraku została pozbawiona w 2003 r. bogatej i znanej na całym świecie w biblioteki. Właśnie zaczyna się jej odbudowa.


Zdjęcie tygodnia: Biblioteka Parlamentu, Ottawa, 1900 r.
Zdj. Alexander W. Galbraith, źródło: commons.wikipedia.org


1 komentarz :

  1. Ostatnio oglądałam jeden z tych programów o tym kto tak naprawdę napisał sztuki Szekspira i jako dowód, że to nie on podawano jego testament: nie zapisał żadnych ksiąg, żadnych piór gęsich, żadnych niezapisanych pergaminów, jakby takie rzeczy w ogóle go nie obchodziły/nie posiadał co wydaje się absurdalne jak na pisarza (a w testamencie powinny się znaleźć bo to był w owym czasie majątek). Od tego czasu czuję się wciągnięta przez teorię spiskową :)

    OdpowiedzUsuń