sobota, 4 czerwca 2016

Dookoła książek i nie tylko - prasówka tydzień 22

Pogoda za oknem coraz lepsza, więc nie będę zanudzać Was zbyt długą prasówką. Oto kilka newsów ze świata literatury. Miłego weekendu!
 • W USA jeżeli chcesz coś sprzedać musisz pokazać się w telewizji. Podobno sprzedaż "Małego Życia" wzrosła o 54% po wizycie autorki w "Late Night with Seth Meyers". Zdaniem dziennikarki Observer gospodarz programu stworzył całkiem niezły kącik literacki zapraszając do studia nie tylko białych mężczyzn. 
 • Na początku tego roku Emma Watson założyła na portalu Goodreads feministyczny klub książki. O tym jak jej idzie, jakie lektury wybiera i o czym dyskutuje możecie przeczytać na BooRiot.
 • W Paryżu gdzieś pomiędzy kolejnymi obfitymi opadami deszczu rozgrywane są właśnie ostatnie mecze French Open. Dziwny to turniej na którym brakuje wielkich Rogera Federera czy Rafaela Nadala. Czy to koniec pewnej ery w tenisie? Na stronach The New York Times znajdziecie recenzje kilku potencjalnych lektur, które pomogą w znalezieniu odpowiedzi.
 • Niezawodny The Guardian (ich liczne zestawienia i blogi potrafią być niesamowicie inspirujące) od pewnego czasu publikuje rekomendacje 100 książek non-fiction, które trzeba znać. O tym że ich czytanie to ból głowy opowiada dziennikarz odpowiedzialny za stworzenie tej długiej listy. 
 • A dla równowagi z  The New Yorkera i wydania poświęconego fiction opowiadanie Bena Lernera "The Polish Rider". Także w wersji audio. Czyta sam autor!


Zdjęcie tygodnia: Biblioteka Publiczna w Vancouver, Kanada.
Fot. Patrick Lundgren, flickr.com


2 komentarze :

 1. Pewnie, przeczytanie 100 książek non-fiction (i to np. naraz) z pewnością może być trochę męczące :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, dokładnie! Jak to usłyszałam ostatnio w domu: "nie można za dużo czytać". ;)

   Usuń