niedziela, 15 stycznia 2017

Dookoła książek i nie tylko - prasówka tydzień 51-54

To już cztery tygodnie od ostatniej prasówki! Powoli wracam do blogowego życia, obmyślam zmiany i kolejne wpisy. Dziękuję Wam za cierpliwość i zapraszam na garść informacji.
 • Dla kobiet, które uwielbiają sezon nagród filmowych, nie będzie zaskoczeniem, że piękne suknie mogą kojarzyć się z książkami. 
 • Los Angeles Review of Books przygotował zestawienie najczęściej czytanych esejów. Zajrzyjcie, może coś przegapiliśmy?
 • Bardzo ciekawy esej o książkach napisanych przez kobiety w 2016 roku. Roku singielek?
 • Krótki film o dziwnej nauce, która zainspirowała Mary Shelley do napisania "Frankensteina", jednej z książek, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie w minionym roku. 
 • Skandal w literackim światku? Czemu nie. Kwestia dotyczy naruszenia praw autorskich Jorge Luisa Borgesa i pogrubionej wersji "Alefa". Słusznie czy niesłusznie autor "Pogrubionego Alefa" dorobił się światowej sławy. 
 • Frankfurter Allgemeine Zeitung pisze o amerykańskich bibliotekarzach, którzy dla ratowania nieczytanych książek wymyślili superczytelnika. Moralnie wątpliwe czy jednak uzasadnione działanie?
 • I na koniec w ramach podsumowań lista bestsellerów z drugiego końca świata. Co sprzedawało się w 2016 roku w Nowej Zelandii? Oczywiście jest i Richie McCaw (były kapitan narodowej drużyny rugby All Blacks) i "Dziewczyna z pociągu". 

Zdjęcie tygodnia: Biblioteka Królewska w Kopenhadze.
Źródło: e-architect.co.uk4 komentarze :

 1. Lista zagranicznych bestselerów w Nowej Zelandii pokazuje, jak mały jest nasz świat :) Wszyscy czytają to samo :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Smutna jest taka zawężająca jednorodność. Na całe szczęście pokazują odrębnie najlepiej sprzedające się książki z Nowej Zelandii. :)

   Usuń
 2. Ostatni link najciekawszy:) Już pędzę czytać! Eff...właśnie po takich akcjach moja lista książek do przeczytania rośnie i rośnie.

  OdpowiedzUsuń