sobota, 21 maja 2016

Dookoła książek i nie tylko - prasówka tydzień 20


Miniony tydzień obfitował w informacje o polskich nagrodach literackich. O nominacjach i laureatach wiecie już wszystko, zajrzyjcie zatem, co słychać na świecie:
 • Na stronach The Guardian znajdziecie wywiad z pracownikami waszyngtońskiej księgarni Kramerbooks&Afterwords pierwszej, która w latach 70-tych zaczęła sprzedawać klientom kawę.  
 • BBC proponuje nieśmiertelny temat o ukrytych wiadomościach. Światowe spiski i wizyty kosmitów odkrywają swoje tajemnice, gdy odsłuchać niektóre piosenkowe hity od tyłu. 
 • Lena Dunham, bohaterka The Girls, z zaskoczenia wydała kolejną książkę, która wyprzedała się w 24 godziny. Jak Beyoncé!
 • Isabel Allende zostanie wyróżniona nagrodą PEN Center USA za całokształt twórczości. Czytaliście już "Japońskiego kochanka"?
 • Podobno w planach jest wydanie nowej wersji "Kodu Leonarda da Vinci". Dla młodzieży. The Guardian pyta czy naprawdę musimy to robić nastolatkom

Zdjęcie tygodnia: Biblioteka Aleksandryjska, Egipt.
Źródło: blogtravels.gr
 

2 komentarze :

 1. Akurat nie udało mi się dotrzeć do tej biblioteki, jak byłam w Egipcie, ale przynajmniej popatrzę sobie na zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawet nie dotarłam do Egiptu. :( Wnętrza też prezentują się całkiem nieźle, na pewno coś pojawi się jeszcze na blogu.

   Usuń