Dookoła książek i nie tylko - prasówka tydzień 27

Nie wiem jak Wam, ale mnie lato skutecznie obrzydza siedzenie przed monitorem, zwłaszcza w weekendy. Mam nadzieję, że wybaczycie mi tę lekką nieregularność i pamiętajcie, że zawsze możecie nadrobić artykuły z ostatniego półrocza. W tym tygodniu wypatrzyłam takie oto ciekawostki:
 • Znacie Amy Schumer i jej świetny program? Jeżeli nie, koniecznie znajdźcie na Youtube skecze pod hasłem "Inside Amy Schumer". Dobra, ale i mądra zabawa gwarantowana. Główna autorka programu wydawała właśnie zbiór esejów. I podobno nie można przestać się smiać przy ich czytaniu. 
 • Ciekawa dyskusja na stronach The New Your Book Review o tym, które książki zasługują na kontynuację (tzw. sequel). A może Wy macie jakieś propozycje?
 • W FAZ artykuł, który mnie zaskoczył. Słowenia chciałaby zostać w 2020 gościem honorowym Targów Książki we Frankfurcie. Jednym z argumentów jest największa liczba poetów na mieszkańca w Unii Europejskiej. I podobno niektórzy osiągają status gwiazd. Fascynujące!
 • A skoro o poezji mowa to poczytajcie w The Guardian o poecie, który podczas festiwalu muzycznego w Glastonbury serwował uczestnikom wiersze. Na codzień chodzi od drzwi do drzwi w Newcastle i raczy mieszkańców wersami swojego autorstwa. Poeta akwizytor?

Zdjęcie tygodnia: biblioteka na świeżym powietrzu w Gent w Belgii.
Źródło: thisiscolossal.com2 komentarze:

 1. Dzień dobry.

  Pierwszy komentarz, a już bezczelnie przekieruję do siebie. Ale tak mi się jakoś skojarzyła ta biblioteka:
  http://marginopis.blogspot.com/2015/07/plazowanie-i-czytanie.html

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć! W takim razie zajrzyj do dzisiejszej prasówki (tydzień 28), a ja w tym czasie pobuszuję u Ciebie.

   Usuń

Copyright © 2016 Niekoniecznie Papierowe , Blogger