niedziela, 26 lutego 2017

Dookoła książek i nie tylko - prasówka tydzień 60

Zapraszam Was na kolejną prasówkę! Miłego czytania.
 • Tej nocy rozdane zostaną Oskary, niewiele ma to wspólnego z książkami, ale przeczytajcie ciekawy artykuł na The Guardian o zdecydowanym faworycie tegorocznego rozdania "La La Land". Uwaga, nie znajdziecie tam pochwał!
 • Tekst o ekranizacjach "Wichrowych wzgórz" i jak wpływają na odbiór samej powieści znajdziecie na stronach Literary Hub.
 • Jeszcze raz o Oskarach, ale tym razem w formie zabawy. Jak wyglądałoby przyznawanie tej nagrody, gdyby chodziło o honorowanie książek
 • Biblioteki w Wielkiej Brytanii są w wyjątkowo ciężkiej sytuacji. Ostatnio okazało się, że na półkach i w magazynach brakuje ok. 25 milionów egzemplarzy książek. Co się stało przeczytacie na The Guardian.

Zdjęcie tygodnia Biblioteka Narodowa Finlandii, Helsinki.
Źródło: thefella.com4 komentarze :

 1. La La Land przeszkadza aż tak, że podaruję sobie tegoroczne rozdanie. (Ok, to tylko jeden z powodów ;)
  Mój ulubiony komentarz dotyczący filmu to Jemimy Kirke z Girls: La la land is cute. If it's 1933. Idealnie podsumowuje moje odczucia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm, czy to była karma? Ta oskarowa pomyłka?
   Ja się w sumie zgadzam. "La La land" jest uroczą opowiastką (chociaż słabo śpiewają), niezbyt odkrywczą i przyzwoicie zrealizowaną. Ale to chyba nie pierwszy film, przy którym Hollywood popadło w samozachwyt?

   Usuń
 2. Jakież szaleństwo z tym, że w Wielkiej Brytanii nie mogą się doliczyć swoich książek w bibliotekach! Ja rozumiem, że słabo egzekwują, ludzie nie oddają, gubią, ale takie ilości? I z tego, co rozumiem, wszystko przez cięcia finansowe. Ech. Wierzę w polskie biblioteki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Straszne to, prawda? Liczby naprawdę mrożą krew w żyłach. I od dawna słychać głosy, że w Wielkiej Brytanii źle się dzieje w bibliotekach.

   Usuń