Dookoła książek i nie tylko - prasówka tydzień 8


Kolejny tydzień minął. Co interesującego pojawiło się w sieci przez ostatnie siedem dni?
 • W Stanach książka Matthew Desmond'a wywołała gorącą dyskusję: o biedzie i jej przyczynach, o eksmisjach, mieszkaniu w mało ludzkim warunkach i życiu za 2 dolary dziennie. 
 • Wspomnienia z lekcji polskiego mogą być bolesne. Mało kto przepada(ł) za wiwisekcją wierszy i streszczeniami książek, a jednak książkoholicy dobrowolnie wracają po latach do pisania recenzji na swoich nowych blogach. Kochasz to czy dalej tego nie lubisz?
 •  Instagram potrafi być kopalnią ciekawych projektów, niektóre z nich prezentują dużo więcej niż ładne zdjęcia. Book Riot podrzuca 14 kont interesujących poetów. Zajrzyjcie, bo warto!
 • Marię Popovą i jej Brainpickings pewnie już znacie. Czy widzieliście jednak jej poboczny projekt literary jukebox, gdzie ulubione cytaty z literatury łączy z ciekawymi piosenkami? Kluczem wydaje się podobny temat. Posłuchajcie i poczytajcie, może dzięki niej odkryjecie dobrych songwriterów. W lutowym zestawieniu mistrz Umberto Eco i fantastyczna Joanna Newsom.
 • Na koniec oderwijcie się na chwilę od literackich tematów i zajrzyjcie na stronę londyńskiego Barbican Center. Nawet jeżeli nie byliście nigdy w Londynie pewnie słyszeliście tę nazwę, cały kompleks uchodzi bowiem za wzorcowy dla stylu brutalistycznego. Ponadto jest domem dla wielu instytucji kultury i prawie nie ma dnia, żeby nie odbywały się tam koncerty, projekcje filmów czy wystawy sztuki. Obowiązkowy punkt na trasie każdego turysty.

Zdjęcie tygodnia: Biblioteka Liyuan, Pekin, Chiny.
Źródło: telegraph.co.uk, Will Pryce.

2 komentarze:

 1. Przepraszam, za tak mało merytoryczny komentarz, ale wchodząc tu zawsze się zastanawiam jakim zdjęciem tym razem nas ugościsz. Bardzo trafiasz w moje gusta tymi zdjęciami, oj bardzo. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Bardzo się cieszę. Bardzo :). A komentarz uważam za niezwykle merytoryczny, jakby nie było dotyczy tego, co tu umieszczam!

   Usuń

Copyright © 2016 Niekoniecznie Papierowe , Blogger