wtorek, 20 września 2016

Dookoła książek i nie tylko - prasówka tydzień 37

Prasówka musi być i nawet jeżeli dzisiaj już wtorek to mam dla Was newsy, które nic a nic nie straciły na aktualności. Miłej lektury!
 • Wojna w Syrii wciąż trwa. Niestety. Cierpią ludzie i przepiękne kulturalne dziedzictwo, nie tylko tego regionu. Poruszający artykuł o tym wraz z listą lektur dla pragnących zgłębić temat w The New York Review of Books
 • Frankfurter Allgemeine Zeitung ogłasza, że Tołstoj był hipsterem. Wegetarianin, jeździł na rowerze i umiał zrobić selfie bez komórki!
 • Na koniec bardzo ciekawa audycja z drugiego końca świata. Nowa Zelandia nie jest dużym krajem, liczy ok. 4,5mln mieszkańców, znana jest z hodowli owiec, najlepszej drużyny rugby i przepięknych krajobrazów. Okazuje się jednak, że Kiwi (tak sami o sobie mówią) nie chcą czytać nowozelandzkich powieści dziejących się u nich w kraju. Hm... ale jak to? Przecież cały świat wzdycha oglądając "Władcę pierścieni" a oni kręcą nosem?

Zdjęcie tygodnia Biblioteka Devonport, Auckland, Nowa Zelandia.  
Źródło: publiclibrariesnews.com2 komentarze :

 1. Ale niezwykłe miejsce!Mam tak , że ilekroć trafię na bibliotekę, w której jest wykładzina, cały mój pobyt tam staje się z gruntu bardziej przyjemny. A co do audycji, to zbyt ciekawie to przedstawiłaś, żebym nie kliknęła ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ten sufit do tego! Przepięknie tam. A audycja bardzo mnie zaintrygowała. Zwłaszcza, że Nowozelandczycy raczej są dumni ze swojego kraju.

   Usuń